female with yellow tape measure around her breasts 1
Intymnie

Odpowiedni rozwój dziecka


Rozwój dziecka a badania

Odpowiedni rozwój dziecka miesiąc po miesiącu niewątpliwie jest priorytetem wszystkich rodziców. W pierwszym roku swojego życia malec przechodzi niewyobrażalne wręcz zmiany, zarówno w sensie fizycznym jak i psychicznym. Dlatego tak ważne są wówczas regularne badania profilaktyczne.

W pierwszym roku życia malucha lekarza pediatrę powinniśmy odwiedzać co miesiąc. Dzięki temu będziemy mieli możliwość oceny przebiegu rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu. Nie powinniśmy tego lekceważyć i zaniedbywać, nawet jeśli nasz maluch to „żywe srebro” i patrząc na niego, wydaje nam się, że jest okazem zdrowia i wulkanem energii. Tylko lekarz może bowiem ocenić prawidłowy przebieg rozwoju maleństwa, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zlecić dodatkowe badania.

Regularne badanie malucha pozwala także na wykrycie ewentualnych chorób we wczesnym stadium. Młodzi rodzice, zaaferowani swoją nową rolą i codzienną opieką nad maluchem, mimo szczerych chęci mogą wiele kwestii przeoczyć. No chyba, że mają dyplom akademii medycznej. W przeciwnym razie regularne wizyty u pediatry są konieczne i to nie tylko ze względu na kwestie rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu, ale także ze względu na komfort psychiczny rodziców. Ich obawy czy wątpliwości nie wpływają bowiem korzystnie na życie rodzinne, a nawet bardzo malutkie dziecko szybko je wyczuwa i może się przez to stać niespokojne.

Rate this post